Skip to main content
Roihun vuosikokouksen päätöksiä 18.12.

Roihun vuosikokouksen päätöksiä 18.12.

Roihun vuosikokous pidettiin 18.12.2022. Kokouksessa valittiin seuran puheenjohtaja seuraavalle kaksivuotiskaudelle sekä johtokunnan jäsenet erovuoroisten tilalle.

Kokouksessa hyväksyttiin toimintasuunnitelma ja talousarvio seuraavan toimintakauden ajaksi. Osana talousarviota hyväksyttiin myös kausimaksut pelikauden 2022-2023 ajaksi.

Seuran puheenjohtajaksi valittiin Minna Koivisto, joka toimi puheenjohtajana myös edelliset kaksi vuotta. Johtokunnan jäseninä jatkavat seuraavat henkilöt: Sirpa Karvonen, Anu Kentala, Samu Salo, Elsa Koskinen, Mika Niemi, Wilma Sirkka ja Johanna Markkanen. Uutena jäsenenä johtokuntaan valittiin Juha Hautakangas. Varajäsenä jatkaa Miia Nuikka sekä Sonja Kari ja uutena varajäsenenä aloittaa Mikko Tarvainen.

Lisätietoja:
Minna Koivisto
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
0407252378