Skip to main content
Ilmoittaudu Lady-pesiksen talvitreeneihin!

Ilmoittaudu Lady-pesiksen talvitreeneihin!

Roihun Ladypesis käynnistyy 29.10.2022!

ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Talvikauden aikana kokoonnutaan kerran viikossa treenaamaan pesistä ja ylläpitämään kuntoa hyvässä ja hauskassa seurassa!
 
Harjoitukset lauantaisin 16.00-17.00 Porolahden koululla, osoitteessa  Satumaanpolku 2, 00820 Helsinki. 

Talven aikana lokakuun lopusta huhtikuulle harjoituskertoja on yhteensä 23. Ohjaajina toimivat naisten suomisarjajoukkueen pelaajat. 

Milloin Ladypesis on?
lauantaisin klo 16.00 Porolahden koululla

Mitä tarvitaan mukaan?
Liikunnallinen varustus, sisäpelikengät ja oma juomapullo. Välineet löytyvät seuralta, mutta jos omia räpylöitä, mailoja tai  kypäriä löytyy, ota mukaan! 

Mitä perhepesis maksaa?
230 euroa sisältäen ohjauksen, salivuokrat, välineet ja harrastepassin niille osallistujille, joilla sitä ei vielä ole. 

HUOM! Mikäli haluat ottaa osallistumismaksun yhteyteen Sporttiturva-vakuutuksen (hinta 39€) se lisätään osallistumismaksun yhteyteen.


Lisätietoja:

Anni Haukkamaa
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.